Законодавство Польщі заборонило робити аборти жінкам, якщо було виявлено дефекти плода

Законодавство Польщі заборонило робити аборти жінкам, якщо було виявлено дефекти плода
177612 ПЕРЕГЛЯДІВ

Минулого тижня Верховний суд Польщі вирішив, що переривання вагітності у разі вродженого пороку плода не є законним та підлягає неконституційним положенням про аборти. Відтак, зробити аборт в даному випадку не можна буде. Проте, за статистикою 98% абортів жінки робили, щоб не виношувати небажаних дітей. На думку експертів, посилений контроль у випадку переривання вагітності призведе до низького рівня народжуваності.
В знак протесту поляки вийшли на вулиці та виявили своє незадоволення. Водночас, правозахисниці жінок заявили, що рішення уряду суперечить правам польок та їх незалежності.
До того ж, партія "Право та справедливість" ще у 2016 році намагалася посилити контроль у перериванні вагітності. Але масові страйки, які ввійшли в історію під назвою "чорний протест" зупинили дану ініціативу уряду Польщі.
Польща вважається найсуворішою країною щодо прийняття законодавства про аборти. До цього часу в країні діяв "абортний компроміс". В 90-х роках в Польщі йшли суперечки про допустимість абортів. Католицька церква виступала за заборону абортів, в той час, як ліберальні партії чинили протест правлячій владі. Наслідком став прийнятий у 1993 році закон про сім'ю, народження дитини та умови, за яким допускалося переривати вагітність. Зокрема, жінки могли зробити аборт у разі явної небезпеки для матері плоду, якщо лікар під час УЗД виявляв невиліковні хвороби в дитини і якщо жінка завагітніла в результаті кримінальної ситуації. Проте такі жорсткі умови призвели до того, що в країні виникло "абортивне підпілля".
За офіційними даними, в Польщі у 2019 році зафіксували 1116 випадків переривання вагітності. Кількість операцій, які полячки провели за межами країни можуть сягати десятків випадків.
Проте, такі компроміси не влаштовували ні одну зі сторін конфлікту. Ліві партії виступали за прийняття закону про можливість аборту з соціальних причин. Але католицька церква стояла на своєму і вимагала або посилити умови абортування, або ж взагалі його заборонити в Польщі.
Останнім часом влада Польщі належить партії " Право і справедливість ". Проте, політична група не висувала у своїй виборчій програмі питання про аборти, а зараз вони вимагають посилення законодавства у припиненні абортів.
У 2016 році партія висунула на розгляд законопроект про заборону переривання вагітності у разі виявлення дефектів плода. Результатом незаконного аборту могло стати ув'язнення жінки до п'яти років та кримінальна відповідальність лікарю, який зробив операцію. Однак, на вулиці вийшла масова громада з протестами й дії по даному питанню правлячий уряд зупинив.
Проте, вже у 2017 році парламент висунув подібний закон, але вже без ув'язнення жінки та лікаря. І тільки цього року сейм почав розглядати цей законопроект. Відтак, масові заворушення, протести в період пандемії коронавірусу були неможливі. Цим влада й почала фігурувати.
Бурхливі дискусії призвели до можливого доопрацювання закону. Автори законопроекту заявили, що положення порушують права ще не народженої дитини. Тож згідно з законом, конституція Польщі захищає людину ще ж моменту зачаття. Таким чином до невиліковних хвороб дитини в утробі матері треба ставитися так само, як і до вже народженої хворої людини.
Тож Конституційний суд прийняв закон про заборону абортів, якщо у плода виявили певні дефекти. Після цього, 22 жовтня в Польщі вийшли протестувати сотні людей. І це в той період, коли заборонено будь-яке зібрання у кількості не більше 10 осіб.
Протестувальники тримали плакати з написами:"Ганьба", "Право має нас захищати". Поліція намагалася розігнати людей та просила дотримуватися протиепідемічних правил, однак учасники акції не розійшлися. Вони навпаки вирішили йти пікетувати під будинок Ярослава Качинського, голови партії "Право і справедливість". Здолавши 5 кілометрів, поліція не пустила на територію будинку протестувальників та застосувала сльозогінний газ.
Такі протести пройшли й в інших місцях Польщі й наразі тривають.
На думку експертів, рішення суду призведе до зменшення населення в Польщі. Хоча й зараз країна має найменший приріст народжуваності в Європейському Союзі.
Польки не хочуть вагітніти через брак коштів, нестабільну роботу, пандемію коронавірусу, а до цього списку ще й закон уряду додався. Це підштовхне жінок виїжджати до інших країн або вести бездітне життя.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео