Соціальна проблема: цікаві факти про куріння та його вплив на здоров’я

Соціальна проблема: цікаві факти про куріння та його вплив на здоров’я
179265 ПЕРЕГЛЯДІВ

В усьому світі вживання тютюну спричиняє понад 7 мільйонів смертей на рік. Якщо форма куріння по всьому світу не зміниться до 2023 року, від захворювань, пов’язаних із вживанням тютюну, помиратимуть понад 8 мільйонів людей на рік. Вживання тютюну є основною причиною запобіжних захворювань (тих, які можна уникнути завдяки профілактиці), інвалідності та смерті. Куріння є одним із основних ризиків ранньої смерті. Щороку США витрачають майже 170 мільярдів доларів на медичну допомогу для лікування захворювань, пов’язаних з курінням дорослих. Майже 70% дорослих, які палять, хочуть кинути, а більше половини зробили серйозну спробу кинути за останній рік. Куріння спричиняє понад 480000 смертей на рік у Сполучених Штатах, у тому числі понад 41000 смертей, спричинених внаслідок пасивного куріння.
Відомо, що куріння не дає засвоюватися в організмі людини вітаміну С. Одне із завдань вітаміну – зміцнення колагену, який відповідає за пружність шкіри. При дефіциті вітаміну С колаген руйнується, шкіра втрачає пружність і вкривається зморшками. Звичка жмуритися після затяжки згодом розмальовує ділянку навколо очей сіткою гусячих лапок, а напружені губи, що утримують цигарку, додають складок у зоні навколо рота. Ще одним вбивчим фактом є те, що нікотин викликає одну з форм раку шкіри. Жінка, яка частіше бере до рук цигарку, тим вищі її шанси захворіти на рак грудей і рак шийки матки. Наприклад, жінки, що курили 40 років, мають 57% вищий ризик захворіти на рак молочної залози. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, пасивне куріння є також небезпечним. Людина, яка не курить, але знаходиться в одному приміщенні з курцем отримує подекуди більшої шкоди від диму. В пасивного курця розвивається хвороби серцево-судинної системи та рак легенів. За останні сім років поширеність куріння серед українців зменшилась на 20%. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно. Верховна Рада України для того, щоб зменшити кількість курців та негативний вплив недопалків на екологію, планує ухвалити законопроект, завдяки якому за викинутий не в смітник недопалок будуть штрафувати. Покарання може становити від 1700 до 2550 гривень. Схожі закони діють у Європі. Однак Україні далеко до Великої Британії, бо вона вважається країною з найжорсткіших анти тютюнових законів у світі. Ще в 1985 році влада Британії заборонила рекламувати сигарети по телебаченню, а також підвищили вік з якого можна купувати сигарети – з 16 до 18. З 2016 року Велика Британія змінила упаковку цигарок з яскравою та болотно-зелену та збільшила ціну пачки 80%. Такі дії допомогли країні зменшити кількість курців удвічі. Уряд Британії продовжив дії з боротьбою паління й розробив концепцію, яка полягає в тому, що курцям, які потрапили у державні лікарні, буде запропонована психологічна допомога, шоб кинути палити. Влада Британії поставила собі за мету повністю відмовитися від куріння до 2030 року.
Куріння є соціальною проблемою суспільства, як для тих, хто курить й ні. В експериментах на тваринах і спостереженнях над людьми встановлено, що нікотин в малих дозах порушує нервові клітини, сприяє почастішанню дихання і серцебиття, порушення ритму серцевих скорочень, нудоті і блювання. У великих дозах гальмує, а потім паралізує діяльність клітин.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео