Обліпиховий сезон в Україні настав: що варто знати про цілющі ягоди?

Обліпиховий сезон в Україні настав: що варто знати про цілющі ягоди?
183449 ПЕРЕГЛЯДІВ

Жовтень- період обліпихового сезону. В Гімалаях ці маленькі ягоди мали священну дію, а на Україні обліпиха найкорисніший продукт. Загоює рани, заспокоює нервову систему, підсилює чоловіче лібідо, поліпшує циркуляцію лімфи. І всі ці функції виконує обліпиха.
Так, обліпиху вважають гімалайським супер фруктом, відомим громадянам України, але знеціненим фермерами. Полів з цими плодами досить мало на Україні. Хоча дарма. Фермер з Чернігівщини повідомляє, що з одного дерева можна зібрати 5 кілограмів ягід, а з гектара-5 тонн. За визначенням господаря поля, обліпиховий сезон приносить гарний заробіток-до двох мільйонів гривень.
Плоди збирають в досить простий спосіб-зрізають гілля. Це й корисно для рослини, адже надалі ріст ягід буде кращим, та й легко в роботі для господарів.
У світі обліпихою засаджено близько мільйона гектарів. Головний експортер -Китай. Наразі в Піднебесній рослини постаріли та втратили свої якості. Для українських фермерів саме час цим скористатися. Хоча й Україна потребує цього цілющого плоду.
За останні роки попит на обліпиху збільшився. Її використовують в косметології, медицині, харчуванні. Франція використовує обліпихову олію в повсякденному житті.
Лікарі рекомендують вживати обліпиху, особливо в період пандемії коронавірусу. Дієтологи пропонують їсти дорослим склянку ягід, а дітям- пів. Навіть на ніч обліпиху можна куштувати, адже вона не піднімає глюкозу в крові. Також за словами лікарів, обліпиха містить антиоксиданти, які сприяють омолодженню. Ягоди цієї рослини мають вітамін С, і його навіть більше, а ніж в лимону. Продукт хороший для імунітету.
Обліпила має й ряд корисних властивостей. Водночас, вживання ароматних ягід сприяє зміцненню нервової системи та хороший антидепресант. Обліпиха має в собі гормон щастя-серотонін. Це сприяє швидкому заспокоєнню, легкому сприйнятті негараздів з навколишнього середовища. А жовтогарячий колір впливає на емоційне навантаження людини.
Цікаво, що обліпихові ягоди мають потужний афродизіак. Вони піднімають чоловіче лібідо та впливають на сексуальний стан. Тож сексологи рекомендують ввести в раціон обліпиху у вмісті ароматного чаю, варення або вина.
Вітаміни С та В, мінерали, кислоти в обліписі впливають на загоєння ран. В давнину ягоди цієї рослини використовувати в якості медицини. Також обліпиха має онкопротеторну дію. Антиоксиданти захищають організм від небажаних речовин та появі ракових пухлин.
Вчені повідомляють, постійне вживання обліпихи сприяє циркуляції лімфи в організмі людини. В наслідок цього покращується імунна система, зникає втома, біль у ногах та синці під очима.
Також варто додати, що обліпихову олію корисно вживати тим, хто страждає закрепами, гастритом. Цей продукт хороший для лікування шлунково-кишкових захворювань. Ще олія зменшує ризик отримання інсультів та інфарктів та позитивно впливає на роботу м'язів серця.
А чи може обліпиха нести шкоду для людини? Відтак, через високий вміст каротину, вживання обліпихи, може призвести до алергічної реакції. Ягоди мають багато кислот, тож не рекомендується їх вживати людям, які мають гострі проблеми захворювання дванадцятипалої кишки. Також з обережністю варто підходити до цього продукту людям з проблемами сечостатевої системи, печінки, жовчного міхура.
Отже, обліпиха- корисна рослина, але вона ж лікарська і може мати протипоказання. Відтак, перш ніж робити чай, варення з обліпихи, варто переконатися чи не загрожує цей продукт вашим рідним та близьким.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео