5 міфів про Стародавній світ, в які люди вірять досі

5 міфів про Стародавній світ, в які люди вірять досі
166927 ПЕРЕГЛЯДІВ

1. Динозаври були схожі на рептилій
У масові культурі динозавром прийнято називати велику довгоногу ящірку, з лускою, наче у крокодила. Навіть у фільмі Стівена Спілберга «Парк юркського періоду» вони представлені у формі велетенських рептилій. Та чи знаєте ви, що справжні динозаври більше були схожі на птахів і мали пір'я? Звучить дивно, але, якщо враховувати палеонтологічні знахідки, це дійсно так.

2. Основною їжею стародавніх людей було м'ясо
Сьогодні багато прихильників здорового способу життя схиляються до того, що повернення до раціону наших давніх предків допоможе сучасним людям покращити своє самопочуття. Такий підхід до їжі називають палеолітичною дієтою, яка полягає в максимальному споживанні м'яса та риби. Помилкою сучасників є думка, що стародавні люди в більшості споживали білкову їжу, добуту за допомогою полювання. Насправді, у ті часи м'ясо вважалося розкішшю, а люди змушені були їсти найрізноманітніші рослини, навіть коріння, траву і квіти.

3. Єгиптяни писали їєрогліфами
Запитайте будь-яку людину, з чим у неї асоціюється Давній Єгипет, і вона назве піраміди, фараонів та їєрогліфи – дивні малюнки, якими позначали звірів, предмети побуту, богів тощо. Єгиптяни використовують їєрогліфи вже понад 4000 років, та не потрібно думати, що вони писали ними постійно. За дослідженнями Розалі Девіда, цими загадковими значками давні жителі Єгипту користувалися дуже рідко, адже для них ієрогліфи мали особливе, магічне значення. Вважалося, що написане ієрогліфами – обов'язково збудеться. Окрім того, писати цими знаками дуже довго і нудно. Тому в повсякденному житті давні єгиптяни використовували так зване ієратичне письмо, пізніше – демотичне.

4. Піраміди були жовтого кольору
У фільмах про Стародавній Єгипет багато пірамід мають жовтий колір. Та чи знаєте ви, що в реальності вони були білосніжними? Піраміду будували із білого вапняку, а відполірована поверхня так добре відбивала сонце, що на неї було важко дивитися.

5. Люди мали низький ріст
Хтось схильний ідеалізувати минуле і стверджує, що люди в давнину були дуже високими, інший – навпаки, вважає, що населення того часу складалося з коротунів. Але, як показують археологічні дослідження, стародавні люди за ростом були такими самими, як ми зараз. Середній ріст у людській популяції коливається і сильно залежить від умов життя. Так, за останні 150 років людський ріст збільшився на 10 см, але й до того він зменшувався: від 173,4 см у Давньому Середньовіччі до 167 см у XVII-XVIII століттях. Ріст залежить від харчування і якості життя, а не просто від часу.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео