Блокування проросійських каналів та інформаційна війна: санкції

Блокування проросійських каналів та інформаційна війна: санкції
7332 ПЕРЕГЛЯДІВ

2 лютого 2021 року Президент України Володимир Зеленський особисто наклав санкції на три відомих телеканали: 112 канал, NewsOne, ZIK та низку інших компаній, які належать юридичній особі Козаку Тарасу Романовичу: «АРІАДНА ТВ», «Новий формат ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «Новини 24 години». Це медіамагнат та народний депутат «За життя».

Рішення узгоджували Рада національної безпеки та оборони України, де 17 з 19 керівників підтримали санкції.

Вчора ввечері ще можна було побачити трансляції телеканалів в мережах, проте відсьогодні робота компаній повністю зупинена.

Видами обмежувального заходу для цих копаній є:

· Замороження активів та права користуватися майном;

· Зупинка усіх ліцензій та фінансування з будь-якого боку, а також торговельних транзакцій та перевезень;

· Заборона використовувати радіочастоти для трансляцій та обмеження доступу до програм від цих каналів;

· Санкції на приватні літаки лідера платформи «За життя» Віктора Медведчука та Козака, які прямим рейсом летіли до Російської Федерації. Всього літаків зареєстрованих на ці імена – сім;

· Загальний термін накладення санкцій та заборона ефіру телеканалів – 5 років.

Після масових перевірок та моніторингу виявили, що вищевказані канали поширювали дискримінації стосовно національності, раси та релігії, а також прирівняні до політичних поглядів Російської Федерації. Закриті переоформлення каналів та власності також не є регламентом відкритості та демократичності.

Розслідування спецслужб також вказали на незаконні постачання вугілля, відсутність фіксування усіх коштів та отримання грошей від країни-агресора.

Таке рішення Володимир Зеленський називає важким та справедливим з боку боротьби з інформаційною війною та свободою слова.

Верховний спікер Дмитро Разумков не підтримав таке рішення з боку Президента та утримався від голосування через необґрунтованість санкцій з боку Служб безпеки України. За його слова, це була лише письмова згода без відкриття повноцінної справи на публіку та кримінальної відповідальності, а лише анулювання ліцензій.

Натомість минулий президент Петро Порошенко розповів про ці заходи ще з 2018 року, які ухвалили, але не реалізували через передвиборчу компанію.

Прессекретар Юлія Мендель також підкреслила, що ці телеканали не дотримуються стандартів журналістики, фактчекінгів та опора на повноцінні три або хоча б два джерела.

Через накладання санкцій уся опозиційна платформа «За життя» збирається ініціювати імпічмент Президенту через «фашизм та знущання з країни» - слова депутата Верховної Ради Вадима Рабіновича, якого, за деякими джерелами, бачили в літаку з Козаком та Медведчуком при черговому перельоті до Росії.

З боку країни - агресора Російської Федерації та особистого коментаря російського політика Дмитра Пєскова, такі дії з боку Зеленського, на його думку, є осудливими та неприпустимим по усім міжнародним нормам.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео