«Дистанційна та надомна робота»: зміни в роботі на віддаленій основі

«Дистанційна та надомна робота»: зміни в роботі на віддаленій основі
10409 ПЕРЕГЛЯДІВ

Пандемія лишила можливості тисячам громадянам нормально працювати та отримувати високі доходи. Майже 35% населення перейшли на роботу з дому через карантинні заходи та безпеки для здоров’я. Дистанційний формат праці не оцінюють в Україні як ефективний спосіб трудових відносин, гнучкий графік та повноцінний дохід як робота на повній зайнятості.

Тому 4 лютого 2021 року Верховна Рада прийняла та наразі готує на підписання зміни до проєкту № 4051 «Про вдосконалення повноцінної роботи на дистанційній основі».

Основними критеріями редагування законопроєкту стало:

·       Надання офіційного поняття термінам «дистанційна робота та надомна робота» як форма праці та двох окремих видів роботи;

·       Повне інформування працівника щодо умов роботи та підписання офіційного договору про дистанційне працевлаштування, а також гнучкого режиму та повноцінні перерви для відпочинку та їжі;

·       Працівник самостійно обирає своє місце для роботи та забезпечує себе усіма необхідними приладами або матеріалами;

·       Фіксований або змінний графік з корегуванням можливостей працівника та іншими справами.

Чим докорінно відрізняється надомна та дистанційна праця? Все просто. Дистанційна робота закріплює за собою можливість працювати з будь-якого місця планети та за самостійно врегульованим графіком. Надомна ж робота передбачає працю в місці, де ти проживаєш та за графіком, який встановлює сам роботодавець. Працівник відповідатиме за пошкодження матеріалу чи приладів за свій кошт.

А фріланс? В Україні цей ринок на достатньо хорошому рівні та щоразу розширює кількість виконавців та замовників. Найбільші та охоплювані сфери це копірайтинг та дизайнери, SMM-спеціалісти та маркетологи. Це також замовлення від іноземних компаній та партнерів та розробки додатків для смартфона.

Чіткий порядок дистанційної та надомної праці регулюватиме ситуацією з кількістю заражених коронавірусом та заохочуватиме більше людей до роботи з трудовими домовленостями.

Законопроєкт підтримали в другому читанні 322 народних депутати, 37 нардепів участі в голосуванні не брали. Початок обговорення проєкту розпочався ще 4 вересня 2020 року, але основу та повноцінний розгляд розпочали 29 вересня того ж року.

5 лютого цього року Верховна Рада також прийняла закон про масовий перехід на електронні трудові книги в найближчі п’ять років та автоматизованого призначення пенсійного переходу. Протягом цього часу користуватися можна буде як паперовою формою, так і цифровою.

Наразі ринок праці в Україні менший, ніж за позаминулий рік. Рівень безробіття критично високий та вимагає негайне збільшення кадрів та належних умов для праці.

Найбільш потрібними кадрами через декілька років будуть спеціалісти з обробки даних та машинній обробці, а також маркетинг в цифровому світі.

Цього року Національний банк прогнозує відсоток безробіття на позначці 8.6%, при чому що відновлення нормальної роботи через пандемію почнеться лише через рік-два.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео