D1 : Комунальні платежі в Україні

64855 ПЕРЕГЛЯДІВ

19 лютого 2021 р. Відбувся телеміст Київ – Дніпро. Ток-шоу під назвою «Комунальні платежі в Україні».

Гостями Київської студії були:

• Член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Народний депутат України Фракція «Слуга Народу» - Юрій Камельчук;
• Народний депутат України, фракція «Європейська Солідарність» - Микола Величкович;
• Експерт з питань енергетики Українського інституту Майбутнього – Андріан Прокіп;
• Голова спілки споживачів комунальних послуг - Олег Попенко;
• Економічний оглядач – Наталя Прудка;
• Скульптор – Олег Пінчук;

В ефірі розглядали такі питання:

• Кому вигідно підвищувати тарифи? Чи на довго фіксована ціна?
• Чи посильна ця вартість комунальних послуг для українського споживача?
• Чи можуть платіжки бути вищими за пенсію та прожитковий мінімум?
• Ціна не дорівнює якість.
• Хто контролює якість надання послуг?
• Як зараз карають недобросовісних надавачів послуг?
• Як вимірюється сума нарахування субсидій?
• Як збільшення кількості субсидіантів позначиться на державному бюджеті, чи витримає?
• Як українці самотужки намагається врятуватись від жахаючих цифр в платіжках?
“Дякуємо за покращення - більше не треба”! Із такими гаслами українці в січні вийшли на мітинги проти підвищення тарифів. Хвиля сліз та обурень від нових платіжок прокотилася всією Україною. І людей, ніби то, таки почули. Президент Зеленський ініціював, а Уряд встановив граничну ціну на газ.

Отже, Згідно з даними соціологічного дослідження - 94% українців вважають, що тарифи на комунальні послуги завищені.

19 січня Уряд знизив ціну на газ до 6,99 грн за кубічний метр по всій країні.
Однак дорогі компослуги - це ще не значить - якісні!

Як так виходить - що ми платимо на всі сто відсотків, а батареї, наприклад, гріють лише на половину.

У 2020 році до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів надійшло понад 20,9 тис. пропозицій, звернень, скарг і заяв від споживачів.
Велика кількість звернень (29,5%) стосувалася якості житлово-комунальних послуг.
"Кожен має право на отримання якісних і безпечних товарів і послуг, - зазначає Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

На загальну суму в платіжках, як показує досвід, впливає ціна за постачання газу. Мабуть, чого і варто було чекати постачальники зловживали своїми повноваженнями й штучно накручували ціну.

Уже навіть 18 газбутів в 15 областях оштрафували через це на загальну суму 380 мільйонів гривень. Про це заявила заступник голови Офісу Президента Юлія Свириденко на форумі Україна 30, який відбувся днями. Окрім, монополії, головною причиною підвищення тарифів вона назвала ще небажання споживачів переходити до компаній з більш вигідними умовами.

Тож як налагодити прозорі стосунки з постачальниками? Та кому на руку цей розподіл платіжок: за споживання та постачання газу?
Заборгованість населення за комунальні послуги в 2020 році зросла по всіх пунктах. Так борги за природний газ на кінець 2020 року становили 31,5 мільярдів гривень, що на 13 відсотків більше, ніж у 2019 році. За опалення та гарячу воду борги зросли на 18 відсотків. І найбільше страждають незахищені верстви населення. Адже сплативши за комунальні послуги, до магазину йдеш з копійками.
Роблячи висновки з даного телемосту, напрошується питання.

Чому держава не вводить контроль за постачальниками газу, та інших комунальних послуг? Адже блакитне паливо завжди було елементом політичного впливу. Тож якщо держава бажає бути міцною, то вона повинна контролювати ринок газу, електроенергії, та інших послуг, бо газотранспортні системи, та компанії постачальники частіше за все знаходяться у власності опозиційних сил.

Так як в Україні опозиція проросійська, то проблеми українського споживача їх не хвилює. Головна задача розхитати ситуацію будь-яким чином.
То може націоналізація стратегічних об'єктів країни то і є розв`язання всіх питань?

Теги: D1 Київ

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео