Онлайн-шопінг в Інтернет-магазинах: переваги, недоліки та захист прав споживачів

Онлайн-шопінг в Інтернет-магазинах: переваги, недоліки та захист прав споживачів
9405 ПЕРЕГЛЯДІВ

Купівля-продаж в Інтернет-магазинах набирає стрімкого розвитку. Особливо помітно це стало в період локдауну та карантинних обмежень. На українському ринку такий вид діяльності приємний та комфортний за певними особливостями для споживачів тієї чи іншої продукції. Однак, покупці мають і вдосталь запитань до суб'єктів господарювання. Як захистити свої права, якими правилами керуватися під час онлайн-шопінгу та яку відповідальність може нести продавець згідно з законодавством, читайте далі.
Віртуальну покупку здійснював чи не кожен. Година-дві в Інтернеті й товар через декілька днів у відділенні вашої пошти. Однак, онлайн-шопінг має, як переваги, так і небезпеки.
Споживачів відлякує маса недоліків в Інтернет-магазинах. Їх насторожує той момент, що не можна побачити продавця та продукцію на власні очі, не має можливості відчути на дотик якість одягу чи товару для дому. До того ж можна потрапити на гачок до шахраїв та просто подарувати їм гроші. Та й не має споживач ніякої гарантії отримати ту річ, яка прорекламована на сайті онлайн-магазину чи не нарватися на пошкоджений матеріал під час транспортування.
Безсумнівно, покупець, здійснюючи онлайн-покупку, економить час. Ба більше, заощаджує гроші. Фахівці стверджують, що товари в Інтернет-магазинах дешевші внаслідок відсутності витрат на приміщення та оплати роботи продавців. Також переглянувши один-другий сайт магазинів, споживач може натрапити на ексклюзивні товари чи сезонні розпродажі. Крім того, багато жінок з пишними формами або навпаки, жінки з мініатюрними пропорціями, соромляться ходити у звичайні магазини. Аби уникнути критики, вони з легкістю можуть замовити річ, яка їм до вподоби та головне, їх розміру.
Здійснюючи покупку онлайн, споживач має удостовіритися в надійності Інтернет-магазину. Магазин з хорошою репутацією працює не один рік, має великий асортимент продукції, юридичну адресу, номер банківської карти та контактний телефон. Менеджери працюють з покупцями 24/7. Вони привітні та готові виконати всі забаганки споживачів. До того ж менеджери пропонують декілька способів оплати покупки. Найкращий спосіб — після доставлення товару. Покупець може оглянути товар і безпосередньо розрахуватися з кур'єром. Ще один варіант оплати — через банк. Магазин надасть вам рахунок банківської карти й в найближчому банку ви зможете оплатити товар. Крім того, якщо виникнути якісь проблеми, споживач матиме документ, який засвідчуватиме його дії. Поширений спосіб оплати товару — кредитною карткою. Але тут є свої мінуси. Хакери часто зламують Інтернет-магазини й зчитують інформацію з карток споживачів. Після таких дій кредитна картка споживачів виявляється пустою. Тож краще мати одну картку, на яку ви безпосередньо надсилатимете гроші перед оплатою товару. Цей спосіб безпечний та не створює ризики в онлайн-шопінгу. Ще є варіант — післяплати. Отримавши товар, на пошті ви сплачуєте кошти. Однак, посилка може загубитися або розпакований товар можуть не прийняти.
Додамо, що в Україні та за її межами існує багато недобросовісних магазинів онлайн-продажу, які відмовляються нести відповідальність у разі порушення закону про права споживачів. Зокрема, продавець не оформлює належним чином правові відносини зі споживачем. Водночас не надає покупцеві документ, який гарантує права та обов'язки обох зі сторін, не повідомляє споживачеві перевірену інформацію, яка передбачена законодавством. Відповідно, купувати варто речі на перевірених сайтах Інтернет-магазинів, які мають документи, що засвідчують наступне: дату укладання договору, місце перебування продавця, найменування закладу, назву продукції, ціну товару, якщо мова йде про послуги й інші важливі умови згідно з договором щодо продукції. Маючи даний документ, споживач може позиватися до суду у випадку виникнення тих чи інших проблем. Якщо продавець не надає вище згаданої інформації, він несе відповідальність згідно з законодавством.
Також законом про права споживача передбачено надання основних характеристик товару: ціну (плата за доставлення додається), гарантійні зобов'язання, умови постачання, мінімальний час існування договору, умови його розірвання. Зокрема, протягом 14 днів з дати отримання документа, що засвідчує юридичні права на товар, споживач розриває договір, попередньо повідомивши про свої наміри продавцю. Суб'єкт господарювання водночас не пізніше 30 днів повертає сплачені гроші за товар. Споживач може не віддавати товар до того часу, поки не отримає свої гроші від продавця. Крім того повернення продукції сплачує продавець. У випадку розірвання договору, споживач може тримати у себе товар не більше шістдесяти днів у незмінному стані.
Онлайн-шопінг здійснюється за дотриманням певних правил продажу та нормативних документів. В них має бути зазначена дата продажу та назва суб'єкта господарювання з печаткою та підписом уповноваженої особи.
Крім того, отримати оперативну, правдиву інформацію громадяни можуть в урядовому контактному центрі цілодобово та безкоштовно, зателефонувавши на гарячу лінію за номером телефону 1545.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео