Ольга Семенюк: - Як не перетворити запит на звернення?

Ольга Семенюк: - Як не перетворити запит на звернення?
41972 ПЕРЕГЛЯДІВ

Щодня до органів юстиції Волині надходять запити та звернення від фізичних та юридичних осіб. Так, протягом першого кварталу 2021 року керівництво управління за територіальною юрисдикцією Волинської області розглянуло 9 запитів на отримання публічної інформації, 177 звернень фізичних осіб та 19 звернень юридичних осіб.
Варто звернути увагу на те, як сформулювати документ таким чином, щоб його розгляд був оперативним та успішним для заявника/запитувача насамперед, - зазначає заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Волинській області Ольга Семенюк. Адже питання, які порушуються у запитах на отримання інформації, часто можна класифікувати як звернення, а це як, відомо абсолютно різні за своєю правовою природою та характером документи.
Отож, щоб не допустити трансформації запиту у звернення рекомендуємо дотримуватись наступних важливих порад:
• у запиті на інформацію варто уникати прохань надати роз`яснення, розглянути конкретну скаргу, вимоги вжити заходів щодо вирішення певних питань особи чи конфліктної ситуації тощо. (Наприклад: «Коли буде щось зроблене?», «Прошу вплинути на незаконні дії працівника…», «Прошу вирішити моє питання стосовно…»);

• запит на отримання публічної інформації стосується інформації, яка є чітко визначеною та вже наявною у розпорядника (не потребує створення). У цьому ключова різниця між запитом та зверненням. Оскільки, відповідь на звернення потребує підготовки, яка зорієнтована на конкретну особу та/або ситуацію. Звідси визначені різні строки надання відповіді;

• розпорядник повинен чітко розуміти яку інформацію запитувач хоче отримати. Тому необхідно формулювати запит на зразок: «Прошу надати копію документа №___ від ____ року…», «Прошу надати визначений перелік інформації/документів…». Для цього рекомендуємо запитувачам провести (через відкритий доступ даних, офіційний сайт) попередній моніторинг інформації, якою володіє чи може володіти розпорядник. Зокрема, з`ясувати назву (орієнтовну), дату, зміст документа тощо.
Наголошуємо, в будь-якому випадку жоден інформаційний запит та звернення не залишається в органах юстиції без уваги та відповідного реагування та підлягає фаховому, об`єктивному розгляду у встановлені законодавством строки.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео