Байден влаштовує фінансовий тиск на РФ

Байден влаштовує фінансовий тиск на РФ
44621 ПЕРЕГЛЯДІВ

Новий президент США Джо Байден наважився ввести свої перші санкції проти Росії. Опублікування цих санкції чекав майже не весь ЄС, в тому числі й Україна. Адже веденні обмеження США давали зрозуміти, який буде курс Вашингтона на стримування Росії. Було багато думок міжнародних партнерів, що Байден хоче ввести жорсткі покарання до РФ, а дехто вважав, що усе обійдеться декларативним рішенням. Президент США запропонував Володимиру Путіну особисто зустрітися й обговорити важливі питання подальших взаємостосунків й після того світові ЗМІ почали писати про санкції проти РФ.

Такі новини викликали певну нервозність на ринку, особливо після новини, що санкції будуть поширюватися на операції з російськими облігаціями. Нові санкції проти Росії не виправдали очікування багатьох, тому що надіялися на жорсткіші умови. Про те не можна сказати, що санкції залишилися непомітні для Росії. Вони показали готовність Вашингтону вводити обмеженість на ті сфери, які до цього були заборонені. 15 квітня за втручання у вибори й політику США з боку Росії Джо Байден вирішив накласти нові санкції проти них й обмежити доступ 10 російським політикам. Зокрема санкції наклали на шість технологічних російських компаній, які надавали підтримку Росії в подоланні кібератак та допомагали розвідувальним службам. Відповідно до директиви Казначейства США американським фінансовим установам заборонено брати участь на первинному ринку рублевих або не рублевих облігацій. До введених санкцій діяло всього одне обмеження від США щодо російського боргу й воно було суто символічним. Суть обмеження в тому, що американські інвестори не могли брати участь в суверенних єврооблігаціях.

Однак, якщо не первинному ринку не дозволялося купувати єврооблігації, то американці могли їх купити на вторинному. Після обмеження американські компанії без перешкод могли фінансувати російський уряд через купівлю тих самих єврооблігацій. Цей процес становив майже 75% державного боргу Росії, тому для них це було важливо. Для багатьох партнерів здалися такі санкції «плюшевими», бо все одно на вторинному ринку американські фінансові установи можуть купити російські борги. Аналітик із Лондона Тімоті Еш висловився щодо ситуацій й сказав, що це більше схоже на заборону 16-ти річній дитині купувати алкогольні напої, коли вона попросить зробити це старших. Тим більше, що загальний державний бюджет Росії є не дуже великим – в лютому він складав 17,8% ВВП. Іноземна частка в купівлі російського боргу була мала, здебільшого місцеві банки були покупцями. Однак слабими ці санкції вважати не потрібно, бо все одно вони залишаються токсичними. В Білому домі висловилися, що при необхідності можуть зробити ці санкції щодо російського боргу жорсткішими. Американська влада може зробити крок проти Росії, який ускладнить відносини міжнародних інвесторів. За оцінками експертів, такі санкції проти Росії іноземних країн уповільнює економічний розвиток на 1-2 відсоткових пункти на рік. Вплив санкцій ми побачимо, коли Центральний банк РФ ухвалить рішення щодо своєї ставки.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео