Боротьба із дезінформацією в Індії

Боротьба із дезінформацією в Індії
50198 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Неправдиві новини, неперевірена інформація та теорії змови, що циркулюють у соціальних мережах, викликають невпевненість і тривогу та створюють перешкоди для ефективного реагування на кризу.
Індія повідомила про понад 300 000 нових заражень коронавірусом за 12-й день поспіль у понеділок, в результаті чого загальна кількість випадків захворювання склала майже 20 мільйонів.
За даними Міністерства охорони здоров’я, за останні 24 години 368 147 нових випадків захворювання, загальна кількість інфікованих в Індії становить 19,93 мільйона, тоді як загальна кількість смертей зросла на 3417 до 218 959.
Експерти стверджують, що фактична цифра по всій країні може бути в п’ять-десять разів більша за офіційний підсумок. Влада була здивована лютістю останнього сплеску вірусів у країні й постала перед труднощами у забезпеченні достатніх запасів ресурсів, таких як медичний кисень, необхідні ліки та лікарняні ліжка. Вони також намагаються розробити ефективну стратегію боротьби з розповсюдженням вірусу. Однак їх завдання стає складним через неправдиві новини, теорії змови та неперевірену інформацію, що циркулює на платформах соціальних медіа. Зміст цих повідомлень та публікацій вамірюється від джерел другої хвилі в Індії до ефективності вакцин та пропозицій щодо підвищення імунітету за допомогою домашніх засобів. "З них джерел дезінформація, пов'язана зі здоров'ям, є більш розповсюдженою та різноманітною, за якою слідують", - сказав DW Сайед Назакат, засновник аналітичної ініціативи Health Analytics Asia. "Більшість дезінформацій у галузі охорони здоров'я стосуються пандемії, і це теж, коли країна також перебуває у розпалі масової вакцинації", - сказав він.

Очевидно, бракує поваги до науки. Спостерігачі та активісти кажуть, що влада не вжила достатньо заходів, щоб зупинити дезінформацію. Насправді деякі громадські діячі та вищі посадові особи самі відповідають за його поширення. У середині квітня, коли кількість випадків COVID почала стрімко зростати.

Експерти вважають, що низька довіра людей до засобів масової інформації та слабких державних служб масової інформації в поєднанні з розрізненою аудиторією та високим рівнем використання соціальних мереж відповідають за швидке та широке поширення дезінформації. Споживання контенту в соціальних мережах надзвичайно зросла з того часу, як уряд Індії в березні минулого року запровадив суворе загальнодержавне блокування для контролю за розповсюдженням вірусу.

WhatsApp, який має понад 500 мільйонів користувачів у країні, є платформою, через яку розповсюджується більшість дезінформації.
Розвінчання міфів та брехні у зв'язку з тим, що випадки COVID зростають по всій країні, багато довірливих людей дедалі частіше стають жертвами більшої кількості оманливого та неправдивого вмісту, що також впливає на масовий розвиток вакцинації в країні, поширюючи чутки про шкідливий вплив вакцин.

Існує неправдива інформація щодо безпеки вакцин серед людей із такими захворюваннями, як діабет та гіпертонія, а також серед жінок. Крім того, існують міфи про використання небулайзерів як заміни медичних кисневих баків, яких зараз в країні не вистачає. Поширені чутки про сприяння вдиханню пари, а також про вживання часнику, кориці та кореня солодки як запобіжний засіб або ліки проти COVID.
Ще одна небезпечна ідея, яка поширюється в соціальних мережах, полягає в тому, що індіанці мають вищий імунітет проти коронавірусу. Це було засновано на помилковому та поверхневому тлумаченні дослідження окремого гена, проведеного серед різних етнічних груп. "Наукових доказів, що підтверджують це абсурдне твердження, просто немає.

Теги: Боротьба із дезінформацією в Індії
Мої відео