Боротьба із дезінформацією в Індії

Боротьба із дезінформацією в Індії
47791 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Неправдиві новини, неперевірена інформація та теорії змови, що циркулюють у соціальних мережах, викликають невпевненість і тривогу та створюють перешкоди для ефективного реагування на кризу.
Індія повідомила про понад 300 000 нових заражень коронавірусом за 12-й день поспіль у понеділок, в результаті чого загальна кількість випадків захворювання склала майже 20 мільйонів.
За даними Міністерства охорони здоров’я, за останні 24 години 368 147 нових випадків захворювання, загальна кількість інфікованих в Індії становить 19,93 мільйона, тоді як загальна кількість смертей зросла на 3417 до 218 959.
Експерти стверджують, що фактична цифра по всій країні може бути в п’ять-десять разів більша за офіційний підсумок. Влада була здивована лютістю останнього сплеску вірусів у країні й постала перед труднощами у забезпеченні достатніх запасів ресурсів, таких як медичний кисень, необхідні ліки та лікарняні ліжка. Вони також намагаються розробити ефективну стратегію боротьби з розповсюдженням вірусу. Однак їх завдання стає складним через неправдиві новини, теорії змови та неперевірену інформацію, що циркулює на платформах соціальних медіа. Зміст цих повідомлень та публікацій вамірюється від джерел другої хвилі в Індії до ефективності вакцин та пропозицій щодо підвищення імунітету за допомогою домашніх засобів. "З них джерел дезінформація, пов'язана зі здоров'ям, є більш розповсюдженою та різноманітною, за якою слідують", - сказав DW Сайед Назакат, засновник аналітичної ініціативи Health Analytics Asia. "Більшість дезінформацій у галузі охорони здоров'я стосуються пандемії, і це теж, коли країна також перебуває у розпалі масової вакцинації", - сказав він.

Очевидно, бракує поваги до науки. Спостерігачі та активісти кажуть, що влада не вжила достатньо заходів, щоб зупинити дезінформацію. Насправді деякі громадські діячі та вищі посадові особи самі відповідають за його поширення. У середині квітня, коли кількість випадків COVID почала стрімко зростати.

Експерти вважають, що низька довіра людей до засобів масової інформації та слабких державних служб масової інформації в поєднанні з розрізненою аудиторією та високим рівнем використання соціальних мереж відповідають за швидке та широке поширення дезінформації. Споживання контенту в соціальних мережах надзвичайно зросла з того часу, як уряд Індії в березні минулого року запровадив суворе загальнодержавне блокування для контролю за розповсюдженням вірусу.

WhatsApp, який має понад 500 мільйонів користувачів у країні, є платформою, через яку розповсюджується більшість дезінформації.
Розвінчання міфів та брехні у зв'язку з тим, що випадки COVID зростають по всій країні, багато довірливих людей дедалі частіше стають жертвами більшої кількості оманливого та неправдивого вмісту, що також впливає на масовий розвиток вакцинації в країні, поширюючи чутки про шкідливий вплив вакцин.

Існує неправдива інформація щодо безпеки вакцин серед людей із такими захворюваннями, як діабет та гіпертонія, а також серед жінок. Крім того, існують міфи про використання небулайзерів як заміни медичних кисневих баків, яких зараз в країні не вистачає. Поширені чутки про сприяння вдиханню пари, а також про вживання часнику, кориці та кореня солодки як запобіжний засіб або ліки проти COVID.
Ще одна небезпечна ідея, яка поширюється в соціальних мережах, полягає в тому, що індіанці мають вищий імунітет проти коронавірусу. Це було засновано на помилковому та поверхневому тлумаченні дослідження окремого гена, проведеного серед різних етнічних груп. "Наукових доказів, що підтверджують це абсурдне твердження, просто немає.

Теги: Боротьба із дезінформацією в Індії

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео