Тимчасове обмеження виїзду за кордон для неплатників аліментів: що варто знати?

Тимчасове обмеження виїзду за кордон для неплатників аліментів: що варто знати?
44437 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відділами державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) за територіальною юрисдикцією Волинської області обмежено виїзд за межі України через заборгованість зі сплати аліментів 3 127 особам. Відповідно до абзацу 1 ч. 9 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці (три місяці для батьків важкохворої дитини), державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
Постанова державного виконавця про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України готується на бланку відповідного органу державної виконавчої служби, підписується виконавцем та скріплюється печаткою. Не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення надсилається сторонам до відома.
Після закінчення строку для оскарження постанова направляється до виконання на адресу Державної прикордонної служби України. Прізвище боржника вносять до відповідного списку і він перебуває на контролі в Держприкордонслужбі, яка встановлює тимчасове обмеження на перетин кордону України вказаною особою.
У випадку виконання боржником своїх зобов'язань, тобто в разі погашення заборгованості у повному обсязі, він знімається з контролю Державною прикордонною службою України на підставі постанови державного виконавця про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України.
Рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб з питань виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку. Відповідно до ч. 5 ст. 441 Цивільного процесуального кодексу України суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.
До неплатників аліментів, у яких сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів більше ніж 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), застосовуються також тимчасові заборони у праві керувати транспортними засобами, праві користуватись зброєю та праві полювати.

Мої відео