Як продати або передати в оренду землю, маючи державний акт права власності старого зразка - роз'яснення від керівника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів)

Як продати або передати в оренду землю, маючи державний акт права власності старого зразка - роз'яснення від керівника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів)
114455 ПЕРЕГЛЯДІВ

Власникам державних актів права власності на землю старого зразка необхідно отримати кадастровий номер та зареєструвати право власності на землю.
З 1992-2001 рр. в Україні діяв державний акт на земельну ділянку рожевого (червоного) кольору, який не містив кадастрового номеру земельної ділянки. Крім того, що не було кадастрового номеру такі державні акти могли містити дані щодо декількох земельних ділянок з різними цільовими призначеннями.
Важливо знати, що так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними і є підтвердженням права власності на землю, але без наявності кадастрового номеру таку земельну ділянку не можливо продати, подарувати, здати в оренду чи оформити її у спадщину: - Тарас Грень, начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів)
Отож, необхідно присвоїти такій земельні ділянці кадастровий номер.
Адже, кадастровий номер це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. В такому разі, при зміні власника чи зміні цільового призначення – кадастровий номер земельної ділянки залишається незмінним. Він може змінитися тільки при розділі земельної ділянки (у такому випадку присвоюється два нові кадастрові номери) або при об’єднанні ділянок. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі.
Для того, щоб отримати кадастровий номер, потрібно: укласти договорів із землевпорядною організацією для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру.
Отримати Витяг про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.
Коли кадастровий номер присвоєно та відомості про земельну ділянку містяться у Державному земельному кадастрі, необхідно зареєструвати право власності у Державному реєстрі прав.
Для проведення державної реєстрації права власності необхідно звернутися до: Центру надання адміністративних послуг, державного реєстратора чи нотаріуса в межах області за місцезнаходженням земельної ділянки. Державна реєстрація проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви в Державному реєстрі прав.
Необхідно подати наступні документи:
паспорт заявника;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер);
державний акт (який є підставою виникнення права на ділянку);
витяг з Державного земельного кадастру;
документ, що підтверджує сплату адміністративного збору
Документи можна подати самостійно або через представника.
Якщо документи подає представник, йому потрібно також надати нотаріально посвідчену довіреність.Належне оформлення документів, які підтверджують право власності на земельну ділянку і внесення таких відомостей до Державного реєстру прав, це гарантія захисту прав на землю.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео