Відновне правосуддя для неповнолітніх на Миколаївщині: результати та перспективи

Відновне правосуддя для неповнолітніх на Миколаївщині: результати та перспективи
201165 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ключовим для успішної реалізації проєкту з відновного правосуддя для неповнолітніх є комплексний підхід на кожному етапі - від інформування про можливості та переваги проєкту до роботи з сім’єю та оточенням підлітка. На цьому акцентували під час регіональної зустрічі з реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» у Миколаївській області. Серед учасників - представники системи БПД, органів прокуратури, суду, поліції, пробації, соціальних служб, служби у справах дітей та освіти, громадських та благодійних організацій, адвокати, медіатори та психологи.
Протягом зустрічі учасники проаналізували результати впровадження проєкту на Миколаївщині, серед здобутків відзначили чіткий механізм взаємодії партнерів, завдяки чому маємо вже 15 підлітків, які успішно завершили програму.
«Може здатися, що цифра не велика, але головне не статистика, а те, що ми змогли змінити долю цих дітей, допомогли їм усвідомили скоєне, взяти на себе відповідальність та розпочати життя з чистого аркуша», - відзначила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.
Окрім позитивних моментів відзначили й проблемні питання, серед яких низька поінформованість про мету і переваги проєкту, що своєю чергою впливає на згоду на участь в проєкті, як зі сторони потерпілих, так і неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом. Відтак одним з ключових завдань є продовження інформаційної кампанії щодо особливостей відновного підходу в правосудді. В рамках такого підходу задовольняються як особистісні, так і суспільні інтереси. Зокрема, це інтереси потерпілої сторони, оскільки усувається завдана шкода, інтереси правопорушника, який отримує можливість розпочати життя без клейма злочинця. І, безумовно, інтереси громади і суспільства в цілому, адже конфлікт вирішується мирно і відновлюється стан соціальних зв’язків, які існували до правопорушення.
Крім цього, говорили й про необхідність працювати не лише з підлітком, а з його сім’єю та оточенням. Практика показує, що дуже часто саме ситуація в родині чи в колі однолітків є одним з факторів, який спонукає неповнолітнього на правопорушення. І якщо просто повернути дитину в ту саму ситуацію і те саме оточення, не давши жодної альтернативи, вся проведена робота буде марною.

Довідково: захід організовано за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» впроваджується Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ГО «Платформа прав людини». Серед умов застосування:
• наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи);
• вперше вчинення неповнолітнім кримінального проступку або нетяжкого злочину;
• визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
• згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео