РФ, Крим і «свобода слова»

РФ, Крим і «свобода слова»
5256 ПЕРЕГЛЯДІВ

Коли президент України Володимир Зеленський заявив про повернення в український Крим повноцінного життя після деокупації півострова, він, безумовно мав на увазі і повернення свободи кримчанам. Свободи заарештованим окупаційними властями РФ журналістам. І, звичайно, ж, свободи слова. У тому числі і для цього з ініціативи України була створена так звана «Кримська платформа», а в саміті офіційно підтримали ідею деокупацію Криму 46 держав світу.

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Про те, що російські спецслужби влаштовують справжній терор по відношенню до місцевого населення, ми ще поговоримо. Фактів достатньо. А ще – практично з перших днів окупації РФ почала репресії проти незалежних журналістів і проукраїнські налаштованих жителів Криму, які опинилися заручниками у власному домі. Практично в кожній щорічній Всесвітній доповіді міжнародної організації Human Rights Watch наводяться приклади спроб російських спецслужб нейтралізувати роботу незалежних ЗМІ та журналістів на півострові.

У березні 2021 року російська ФСБ опублікувала офіційне повідомлення про арешт чергового «українського диверсанта», яким виявився журналіст-фрілансер «Радіо Свобода», інформаційного сайту «Крим.Реаліі» – Владислав Єсипенко. Як визнають і російські ЗМІ, Єсипенко писав про проблему водопостачання Криму, яка є однією і з ключових для окупаційної влади. А отже, і правду про це світ дізнатися не повинен.

Міжнародна Коаліція за свободу ЗМІ заявила, що утиск, насильство і переслідування журналістів з боку Російської Федерації є неприпустимим, адже крім Єсипенко в катівнях російських спецслужб сьогодні знаходяться ще дев’ять цивільних журналістів. Заява підписана, крім України, 21 країною світу, серед яких Великобританія Австрія, США…

І ще один штрих, який чудово ілюструє сьогоднішню свободу слова в Росії XXI століття.

На сайті Міністерства юстиції Російської Федерації опублікований так званий «список іноагентов» – «іноземних засобів масової інформації, що виконують функції іноземного агента». Процитую ТАСС: «Засобами масової інформації, які виконують функції іноземних агентів, в Росії були юридичні особи, зареєстровані за кордоном, або іноземні структури без утворення юридичної особи, які розповсюджують друковані, аудіовізуальні та інші матеріали, і фінансуються з іноземних джерел». Кожна тоталітарна держава просто зобов’язана хоча б намагатися контролювати всіх, хто має можливість вільно контактувати з представниками інших держав. СРСР пам’ятаєте?

До речі, проект «Крим.Реаліі» від Радіо «Свобода» – як раз в цьому списку.

І останнє. Нещодавно російські журналісти спробували провести в Москві мітинг проти закону «про іноземних агентів». І що ви думаєте? Журналістам РФ проведення мітингів заборонили.

Але ж це і є справжня свобода слова, чи не так?Андриа Лорткіпанідзе,

Інформаційно-аналітичний центр національної безпеки України

спеціально для EMPR

Теги: Крим, Україна,свобода слова,тасс,ФСБ,іноагент,Єсипенко,окупація,РФ

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео