Очільник столичної юстиції провів особистий прийом у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану

Очільник столичної юстиції провів особистий прийом у Дніпровському відділі державної реєстрації актів цивільного стану
198886 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко продовжує практику щотижневих особистих прийомів у Дніпровському відділі ДРАЦС столиці. Щотижня жителі та гості Києва отримують фахову консультацію від керівника столичної юстиції щодо захисту прав у різних життєвих ситуаціях. У складанні позовів до суду та інших заяв допомагає фахівець Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги. Також нагадуємо, що під час прийому працює сурдоперекладач, яка допомагає людям з особливими потребами отримати якісну правову допомогу. Сьогодні завдяки сурдоперекладачу така пара змогла подати заяву про реєстрацію шлюбу.

Найбільше питань під час прийому стосуються реєстрації актів цивільного стану: сьогодні на прийом завітала пара, яка хоче внести зміни до свідоцтва про народження дитини. Наразі доньці уже 6 років, коли дівчинка народилась, шлюб між батьками не був зареєстрований. На момент реєстрації народження дитини батько був за кордоном та не міг визнати батьківство документально. Тому у графі «батько» не було вказано жодної інформації, а дитині було присвоєно прізвище мами.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко проконсультував, що батьки можуть внести зміни до актових записів про народження дитини.

Відтак, у разі добровільного рішення батьків визнати факт батьківства, згідно зі ст. 134 Сімейного кодексу України, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про народження необхідно подати наступні документи:

1. Спільна заява батьків дитини про визнання батьківства в письмовій формі. Форму бланка заяви про визнання батьківства можна отримати в органах  РАЦС або знайти в Правилах внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови засвідчення справжності підпису нотаріально. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності. Заява обов'язково має містити дату його складання та бути підписана заявниками - батьком і матір'ю дитини.

2. Документи, що засвідчують особистості батьків дитини (таким документом для громадян, як правило, є паспорт громадянина України).

3. Документ, що підтверджує сплату державного мита.

Зразки бланків заяви та її заповнення, а також реквізити для сплати держмита, як правило, розміщуються на інформаційних стендах у приміщеннях органу РАЦС. Перераховані документи подаються у всіх випадках звернення за державною реєстрацією визнання батьківства в позасудовому порядку.

За відсутності спільної заяви, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. У ході розгляду справи суд може призначити експертизу для визнання батьківства.

Якщо у Вас залишались питання, звертатись до правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» 0800 213 103, адвокати Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги зможуть допомогти у складанні відповідних заяв та, за можливості, захищати порушені права в суді.

 

Теги: ДРАЦС, прийом громадян, Куценко, столична юстиція,внесення змін до актових записів

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео