Фейки тижня: в Німеччині закликають не передавати танки. ЗСУ зберігає зброю на атомних станціях

Фейки тижня: в Німеччині закликають не передавати танки. ЗСУ зберігає зброю на атомних станціях
326455 ПЕРЕГЛЯДІВ

В аеропорту Німеччини закликають не передавати Україні танки

Ворожі медіа та проросійські телеграм-канали діляться фотографією, яка нібито зроблена в німецькому аеропорту. На фото зображений плакат з написом: «Нехай леопарди залишаються у Німеччині! Зупиніть пограбування Бундесверу!». Але це фейк.

Фото плакату відредаговано за допомогою спеціальних програм. Спеціалісти проєкту StopFake поспілкувались з прес-службою аеропорту Штутгарт. Їм відповіли, що монітор з фото транслює лише комерційні рекламні ролики або повідомлення для пасажирів проперевірку безпеки та інші оперативні зміни.

ЗСУ зберігають зброю на атомних електростанціях

Російські ЗМІ поширюють інформацію, що нібито Збройні сили України зберігають західну зброю, включаючи РСЗВ HIMARS та артилерійські снаряди великого калібру, на атомних електростанціях. Мовляв, підтвердження цьому надала російська розвідка. Пропагандисти додають, що росія не завдаватиме ударів по атомних об‘єктах, але якщо озброєння здетонують, то в цьому будуть винити росію. Але це не так.

За словами фахівців EU vs Disinfo, росіяни не надали жодних доказів, що підтверджували б цю інформацію. Фахівці вважають, що мета пропагандистів — відвести увагу від ситуації на ЗАЕС, яку захопили загарбники.

Також цю інформацію спростували в МАГАТЕ. За словами голови агентства Рафаеля Ґроссі, МАГАТЕ постійно присутні на всіх українських ядерних об‘єктах. До того ж 24 січня експерти МАГАТЕ провели інспекію на українських атомних електростанціях. У ході інспекції ніякого військового обладнання не виявлено.

Західні партнери відправляють своїх солдатів в Україну

Ворожі ЗМІ поширюють новину, що нібито американські аналітики «порахували» західних добровольців, які воюють в Україні. Автори стверджують, що країни-партнерки разом зі зброєю надсилають військових. Пропагандисти посилаються на статтю видання The Washington Post.

Але це неможливо, оскільки у деяких європейських країнах законом заборонено воювати за гроші в інших арміях (включаючи США).

А в статті йдеться, що після розмови з добровольцями, журналісти вияснили, чому вони опинились на фронті. Вони взяли участь в бойових діях через те, що їхні держави не змогли надати своїм ветеранам необхідний рівень підтримки.

Нікого з цих людей не змушували воювати за Україну, ба більше їх ніхто не відправляв на фронт. Все за власним бажанням.

Таким чином російські пропагандисти продовжують нести нісенітницю нібито вони воюють з армією НАТО, загарбники розпочали цю війну проти України, а українські військові дають їм відпір.

Печиво від Заходу, яке труїть харків‘ян

Соцмережами шириться інформація, що у Харкові знайшли небезпечне печиво румунського виробництва. Автори дописів посилаються на Держпродспоживслужбу Харківщини. Також додається, що це не дивно, якщо таке печиво видавали як гуманітарну допомогу, оскільки безкоштовно можна отримати лише зіпсовані продукти. Але це маніпуляція.

Держпродспоживслужба дійсно поширювала інформацію про печиво румунського виробництва, у якому був підвищений вміст акриламіду. Про це говорили в Україні та навіть в інших країнах.

За словами Харківського антикорупційного центру, Україну та інші держави попередили про небезпечний продукт через європейську систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed - RASFF). Фахівці ХАЦ зазначили, що немає інформації про можливий продаж печива на Харківщині. Але пропагандисти використали цю інформацію‘ щоб посіяти паніку серед українського суспільства.

Українських чоловіків та жінок за кордоном будуть мобілізувати

Пропагандисти поширюють соцмережами документ, у якому нібито йдеться, що Україна звертається до Посольства України у ЄС надати інформацію про людей призовного віку. А після їх депортації чолівіків та жінок очікує мобілізація. Але це неправда

За словами спеціалістів Центру протидії дезінформації Міністерство закордонних справ України не надсилало подібних звернень до Посольств України в інших країнах Європи. Документ — підробка та ніяк не пов'язаний з офіційною позицією України.

Теги: війна в Україні,Російське вторгнення в Україну, Російська агресія ,фейк,фейки ,Російська пропагандистка, Війна Росії проти України,Російські пропагандисти,пропаганда
Мої відео