Які можливі варіанти розвитку війни розглядаються в Україні? Прогнози експертів

Які можливі варіанти розвитку війни розглядаються в Україні? Прогнози експертів
423162 ПЕРЕГЛЯДІВ

Протягом 9 років росіяни вчиняють жорстокі злочини на території України. На жаль, війна може тривати роками, ціною людських життів та тиском на оборонну промисловість країн-партнерок України. Але наразі потенційно передбачити, у який бік повернеться війна — неможливо, а загрозу ядерної ескалації не слід виключати. Тому ми зібрали думки різних експертів, щоб розглянути можливе завершення війни з різних сторін.

Хоча начальник головного управління розвідки Кирило Буданов сказав, що Україна має зробити все, щоб деокупувати Крим до літа 2023 року, в цьому році українцям буде надзвичайно складно повернути окуповані території та вибити звідти загарбників. Про це заявив журналістам генерал у відставці Марк Міллі. Він додав, що не робить прогнозів, оскільки може статись що завгодно.

Скільки триватиме війна?

Американські та європейські аналітики прогнозують, що війна може тривати як декілька місяців, так і затягнутись на роки. Найпесимістичніші прогнози були в дусі «затягнеться на невизначений період».

За словами наукового керівника російських досліджень у Центрі військово-морського аналізу [Вашингтон] Майкла Кофмана, зазвичай війни тривають довше, аніж очікується, особливо міждержавного масштабу конфлікти. Він натякає, що російська агресія може тривати роками.

Італійський аналітик та редактор геополітичного журналу «Limes» Лучіо Караччоло сказав: «Війна в Україні триватиме нескінченно довго, перериватиметься тривалими перемир‘ями й припиниться лише тоді, коли одна зі сторін зазнає краху».

Як вважає науковий співробітник Королівського інституту об‘єднаних служб у Лондоні Пітер Робертс, закінчення війни можна назвати «кінцем кінетичної фази» проти кінцевої фази замороженого конфлікту, подібно до Грузії або до ситуації, схожої на корейську, що досі триває. Але секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону заявив, що спілкуючись з представниками Кореї, вони негативно ставились до такого поділу, це «була велика помилка». Отже, в Україні навіть не розглядають «корейський» розвиток подій.

«Я хотів би думати, що кінетична фаза закінчиться у 2023 році, але я підозрюю, що попереду у нас можуть бути ще три роки з таким масштабом боїв», — сказав Пітер Робертс.

Бенджамін Дженсен, експерт з Center for Strategic and International Studies (CSIS), зауважив, чим довше затягнеться конфлікт, тим більше ресурсів доведеться витратити, це підштовхне сторони конфлікту робити ризиковані ставки. Наприклад, на фронті може застосуватись хімічна зброя.

Ветеран армії США та спеціальний радник Валерія Залужного Ден Райс сказав, що 24 лютого 2022 року росіяни атакували Україну за відсутності мерзлої землі, тому загарбникам довелось використовувати дороги, тим самим вони ставали легкою мішенню для українських військових. «Але цієї зими очікується проведення атак на відкритій місцевості, якій важче протистояти», — наголосив радник Залужного.

«У той час, як світ починає розуміти необхідність наступальної зброї, щоб покласти край війні або принаймні виграти її, Україна все ще стикається з проблемою підготовки та оснащення збройних сил», — сказав журналістам президент консалтингової групи Thayer Leadership [Нью-Йорк].

Скільки воюватиме путін?

Хоча партнери України лише нещодавно оголосили про те, що нададуть ракети великої дальності та ймовірно польські й словацькі літаки МІГ, вважається, що це має змусити москву сісти за стіл переговорів. Як мінімум, є мета, після оголошення підтримки, схилити росію до переговорів, навіть якщо путін боротиметься за своє політичне виживання й не дозволить собі програти війну.

Теги: війна в Україні, Російська агресія , Європа,Америка, Україна
Мої відео