Канада допоможе реалізувати програми з розмінування за участі жінок

Канада допоможе реалізувати програми з розмінування за участі жінок
304648 ПЕРЕГЛЯДІВ

До протимінної діяльності в Україні активно залучають жінок, що сприятиме підвищенню оперативності та ефективності цього процесу. Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Послом Канади  у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл розповіла, що Україна зацікавлена у підтримці Канади щодо просування гендерно-трансформаційної протимінної діяльності.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів як розмінування. На даний момент в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО «Жінки, мир і безпека». Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні», — сказала очільниця мінекономіки.

У міністерстві зазначають, що допомога на протимінну діяльність (ПДМ) передбачає близько 28,6 млн дол. США з 2022 року та складається з 12 проєктів, більшість із яких було реалізовано у 2023 році. Також у лютому 2024 року Канада виділила кошти на проєкти у сфері ПМД (в рамках 28,6 млн доларів США): Гендерно-інклюзивне розмінування для сталого майбутнього в Україні, Підтримка сталості розмінування в Україні, Програма підтримки України Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.

«Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, ми потребуємо більше операторів з розмінування, більше техніки, навчання саперів. Уряд розглядає питання державного фінансування приватних операторів, що дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії активно приєднуватися до процесу розмінування українських земель», — розповіла Юлія Свириденко.

Міністр економіки України додала, що в контексті залучення до професійної участі у протимінній діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій та груп, що становлять особливий інтерес держави. Уряд націлений забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, осіб, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері протимінної діяльності. Уряд сподівається, що канадські партнери приєднаються до створення відповідних програм з навчання у ПМД, зокрема, для жінок.

  • Нагадаємо, що раніше Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Міністром зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндської Республіки Вілле Тавіо розповіла, що інвестиційні можливості України в найближчі 10 років становлять понад $292 млрд.
  • Також під час зустрічі обговорювались питання державного стимулювання інвесторів, доступ до проєктного фінансування, страхування ризиків та кредитні гарантії, пріоритетні сектори для інвестицій і спільних проєктів з українськими компаніями, а також участь фінського бізнесу у відновленні України.
  • На поточний рік уряд запропонував кілька програм підтримки інвестицій. Серед іншого – пакет заохочень для резидентів Індустріальних парків України та інвесторів зі значними інвестиціями від 12 млн євро – пільгове оподаткування, компенсація витрат на інфраструктуру та приєднання до електричних мереж, звільнення від сплати мита на нове обладнання тощо. 
Мої відео