Поліція Донеччини увійшла у ТОП-5 ефективних способів захисту прав людини

223132 ПЕРЕГЛЯДІВ

Результати соціологічного дослідження «Громадська думка про права людини», проведеного Центром інформації про права людини спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, були представлені сьогодні, 14 грудня, під час брифінгу в Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області.

Участь у заході взяли начальник поліції Донецької області Микола Семенишин, уповноважений Голови Нацполіції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Ольга Светлічна, заступник начальника управління патрульної поліції в Донецькій області Руслан Скрипник.

«Діяльність поліції є прозорою, відкритою та базується на взаємодії зі всіма інститутами громадянського суспільства», - зазначив Микола Семенишин.

У рамках Всеукраїнського тижня права Ольга Светлічна презентувала журналістам результати діяльності поліції в сфері забезпечення прав людини в 2018 році.

Так, з метою виявлення можливих факторів, що можуть призвести до порушення прав людини, та їх своєчасного усунення, забезпечений постійний контроль у всіх підрозділах поліції.

Крім того, запроваджені просвітницькі проекти, у рамках яких поліцейські проходять навчання з ефективної комунікації та мирного врегулювання конфліктів. У реалізації проектів допомагають як регіональні, так і міжнародні громадські організації.

Як результат – порівняно з минулим роком оцінка ефективності поліції у захисті прав людини значно підвищилася та зараз поліцейські входять до п’ятірки лідерів.

«Ми планували роботу, виходячи з потреб громади, таким чином, щоб люди могли сказати «так, я відчуваю себе сьогодні в безпеці». За підсумками незалежного дослідження в 2018 році громадяни вважають поліцію одним з найефективніших способів захисту своїх прав і свобод», - зазначила уповноважений Голови Нацполіції з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності.

Ольга Светлічна також окреслила плани подальшого вдосконалення забезпечення поліцейськими прав людини. Зокрема планується збільшити кількість діалогових майданчиків з громадянами, більше залучати громадські інститути до змін в поліції, посилити протидію домашньому насильству, активізувати профілактику серед дітей, сприяти формуванню їх правосвідомості.

 

Відділ комунікації поліції

Донецької області

 

Мої відео