На Донеччині триває інформаційна кампанія з протидії шахрайствам

166087 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інформаційні листівки, які містять дієві поради захисту для кожного мешканця, сьогодні розповсюджували дільничні офіцери поліції біля банківських установ, на зупинках громадського транспорту та в інших багатолюдних місцях.

За 10 місяців 2017 року на Донеччині зареєстровано трохи більше 1500 фактів шахрайств. Лише в Маріуполі піддалися обману понад 400 жителів.

До превентивних заходів, які допомагають громадянам не потрапити на гачок аферистів, залучено всі підрозділи поліції регіону – від розшуковців до дільничних. Активну підтримку в захисті населення надає й активна молодь з «Ліги майбутніх поліцейських».

Поліцейські використовують будь-які методи спілкування з мешканцями – виступи через засоби масової інформації, банери, інформаційні листівки, «живе» спілкування з найуразливішими категоріями. Адже від злочинців, навіть якщо вони діють у режимі віддаленого доступу, уникаючи прямого контакту з жертвою, можна захиститися. Для цього потрібно знати способи маніпуляції, які вони використовують.

Так, дільничні інспектори поліції провели акцію «Обережно, шахраї» за допомогою інформаційних листівок. Їх вони розміщували у відділеннях банківських установ, на зупинках громадського транспорту, біля під’їздів багатоповерхівок.

Більшість мешканців відзначає, що знає про основні шахрайські схеми, але як діяти не завжди згадає, а тому основні поради для протидії шахрайствам мають бути на очах постійно.

Мої відео