З початку листопада поліцейські Донеччини вилучили з обігу 20 тисяч смертоносних боєприпасів

28732 ПЕРЕГЛЯДІВ

Більшість з виявлених зброї, боєприпасів та вибухових речовин зберігали звичайні мешканці, і лише незначна частка вилученого належить до схронів бойовиків. При цьому лише 2 % жителів добровільно здали зброю до поліції.

З 6 листопада на Донеччині тривають спецзаходи з блокування нелегального обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Мета відпрацювання - вберегти життя мирних мешканців на Донеччині та за її межами від нещасних випадків і попередити теракти та інші злочини з використанням бойових «сувенірів».

Поліцейські вилучили 388 гранат, 25 снарядів, мін та інших боєприпасів, 20 тисяч набоїв та 3 кг вибухівки.

Крім того, припинено обіг 28 одиниць вогнепальної зброї. З них 14 гранатометів та реактивних систем і 3 кулемети. Так, російський кулеметта боєприпаси вилучили працівники карного розшуку у мешканця Ясинуватського району. Все це належало до озброєння бойовиків та застосовувалося проти мирного українського населення.

Як показує практика, значна кількість нелегальної зброї зосереджена в руках у населення. Але лише 2% жителів добровільно здали небезпечні предмети до поліції. Так, з початку спецзаходів жителі принесли до правоохоронців 557 одиниць зброї та боєприпасів.

У відпрацюванні задіяні підрозділи кримінальної та превентивної поліції. Посилено контроль на блокпостах, автошляхах, міських вулицях, в службах експрес-доставки вантажів.

З метою охопити всі канали витоку із зони АТО бойових «сувенірів», на всіх залізничних та автовокзалах області постійно працюють додаткові наряди правоохоронців. Поліцейські не тільки перевіряють територію, пасажирів та їхній багаж, але й зі службовими собаками обстежують вагони та салони автобусів зсередини.

Спецзаходи триватимуть до 6 грудня. Закликаємо поставитися до посилених заходів безпеки з розумінням та не перешкоджати законним діям правоохоронців.

Мої відео