КОРД: силова складова оперативних розробок

173593 ПЕРЕГЛЯДІВ

Вони там, де високий градус небезпеки. "Силова підтримка" - так прийнято називати роботу спецпризначенців, але за цими двома словами криється рух по лезу ножа. Один на один з терористом, у палаючій будівлі, в лісі та під водою – бійці Корпусу оперативно-раптової дії протистоять злочинності в будь-яких умовах. Все повинно працювати, як чіткий механізм, бо від цього залежить життя багатьох людей. Про деталі підготовки спецоперацій - під грифом "таємно" розповів командир спецпідрозділу з позивним «Майор».
Розкажіть про роль бійців КОРДу в оперативних розробках карного розшуку.
Робота нашого підрозділу спрямована на надання силової підтримки оперативним службам. Ми «включаємось» в оперативно-слідчі дії на етапі, пов’язаному із затриманням фігурантів. Можемо відкрити будь-які двері.
Яким алгоритмом дій «кордівці» керуються в роботі?
Перед операцією ми проводимо рекогносціювання місцевості, де невдовзі розгортатимуться оперативні дії. Якщо це приватний сектор або масштабний об’єкт, оглядаємо територію з повітря – щоб, отримавши від оперативників команду штурмувати, знати кожен метр, закоулок. Ми маємо вивчити все: під’їзди й можливі шляхи відступу, якими злочинці можуть втекти пішки або на машині, плани споруд тощо.
Після рекогносціювання безпосередньо перед самим штурмом проводимо дорозвідку – перевіряємо, чи нічого не змінилося на момент захвату, та наявність людей на об’єкті.
Зазвичай деталі розробки ми знаємо наперед і, дотримуючись таємниці слідства, зі зрозумілих причин уникаємо перебування у безпосередній близькості від місця штурму – щоб не «засвітитися».
У яких поліцейських заходах вам доводиться брати участь?
У проведенні спеціальних поліцейських операцій. Остання – звільнення заручників у банку на Лівому березі Маріуполя. Там зловмисник із ножем та невідомим предметом у руках погрожував підірвати приміщення. Він узяв у заручники трьох працівниць і вимагав прибуття керівництва поліції. У результаті спецоперації чоловіка було роззброєно та затримано. Заручниць звільнено, ніхто не постраждав.
Під час цієї операції злочинець погрожував застосуванням вибухового пристрою. Як діють спецпризначенці в умовах загрози вибуху?
На сьогоднішній день двоє наших бійців пройшли спеціальну підготовку щодо поводження з різними вибуховими пристроями. Однак це не виключає нашої співпраці з вибухотехніками. Ми можемо тільки розпізнати, позначити вибухівку та відвести людей на безпечну відстань до прибуття спеціалістів. Допуску до розмінування не маємо. Ми також застосовуємо вибухотехнічні засоби для примусового відчинення дверей. Можемо закласти заряд і підірвати двері у випадку інтенсивного штурму в разі затримання особливо небезпечних злочинців або якщо є заручники.
Цілком закономірно, що така ризикована робота вимагає серйозної підготовки. Як ви готуєте бійців і за якими напрямками?
Основні три кити, на яких тримається професійне становлення спецпризначенців – вогнева підготовка, тактика затримання злочинців, які укрилися в приміщенні, й тактика затримання злочинців, які використовують автомобіль. Адже автомобілі, приміщення й вулиця – це місця, де нам найчастіше доводиться затримувати фігурантів злочинів.
Стрілецькі навички ми відточуємо в так званому «кіллер-хаусі» - будівлі, де можна стріляти бойовими патронами. Тактику затримання злочинців у різних природних зонах відпрацьовуємо в реальних умовах, наприклад, виїжджаємо в ліс.
Під час ризикованих завдань не виключені випадки поранень…
Усі бійці мають базові навички надання першої домедичної допомоги постраждалому. Також двоє наших співробітників пройшли спеціальну медичну підготовку, тож мають більш поглиблені знання.
Отже, в підрозділі є фахівці різного профілю?
Звісно. Основними навичками, серед яких стрільба, тактика затримань, медична допомога та інші, володіють усі бійці. Однак, є спецпризначенці, які мають додаткову вузькоспрямовану підготовку. Серед таких – троє бійців, які нещодавно отримали сертифікати водолазів. Відтепер ми маємо змогу компетентно виконувати свою роботу на об’єктах, розташованих біля водойм.
Які оперативні операції, проведені спільно з працівниками карного розшуку, особливо запам’яталися?
Затримання одного з фігурантів резонансного злочину у Великоновосілці (потрійного вбивства, скоєного злочинним угрупованням). Уявіть ситуацію: злочинець засів у будинку, розташованому в дачному селищі. Зима. В сусідніх домоволодіннях – ні душі. Напередодні випав сніг, що ускладнило підхід до житла. Ще й відстань від паркану до будинку – 20 метрів! Прикрившись щитами, ми вчотирьох почали наближатися до об’єкта. Тим часом з центрального входу на подвір’я оперативник робив усе, аби виманити з будинку літню родичку фігуранта – щоб під час стрілянини не потрапила під кулі. Стрільбу ми передбачали – за цим чоловіком був офіційно зареєстрований мисливський карабін типу СВД та він мав першокласну тактичну підготовку.
Наблизившись, замість традиційних дверей до будинку ми побачили лише отвір майже під дахом, до якого вела драбина. Я першим піднявся по хитких щаблях і, відчинивши дверцята, раптом побачив злочинця, який нічого не підозрюючи, прикурював цигарку! Невідомо як здолавши решту щаблів, ми з хлопцями увірвалися в цей отвір і його скрутили.
Всю складність і небезпечність ситуації ми з оперативниками остаточно усвідомили вже, коли провели огляд будинку, – бандит облаштував дві снайперські «льожки», з яких нас було видно, як на долоні. На наше щастя, він не очікував на штурм. А виявлений пакет з набоями свідчив про те, що дві-три години чоловік міг би вести з нами бій, не підпускаючи до свого житла.
Пару років тому ми допомагали карному розшуку затримувати організовану злочинну групу на півночі регіону. Операція специфічна – контрольоване викрадення людини. Затримання проводили в складському приміщенні, куди бандити доставили жертву, – з метою отримання викупу. Злочинці не очікували штурму та швидко спасували перед нашим фізичним напором.

Управління карного розшуку
поліції Донецької області

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео