На Донеччині відбулася презентація документального фільму про Віталія Марківа

9322 ПЕРЕГЛЯДІВ

Маріуполь став першим містом, з якого розпочалися покази стрічки «Позивний Італієць» в регіонах України після прем’єри в столиці. Фільм розповідає історію добровольця-нацгвардійця, несправедливо засудженого через російську пропаганду, та перемогу України в цій справі. Автором стрічки є директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.
Показ відбувся сьогодні, 10 березня, у палаці культури «Молодіжний». Також під час заходу було презентовано книгу видавництва «Фоліо» «Віталій Марків».
Документальний фільм створено за підтримки Мінкультінформполітики. Першими глядачами стали військовослужбовці Національної гвардії України, у тому числі воїни окремого загону спеціального призначення «Азов», солдати і офіцери маріупольського загону морської охорони, курсанти і співробітники поліції та бійці Збройних сил України. На презентацію також було запрошено т.в.о. начальника поліції Донецької області Артема Киська.
Артем Шевченко зазначив, що «Позивний Італієць» - про інформаційну війну, символом якої стала телевізійна вежа на горі Карачун під Слов’янськом. Цю вежу обороняв у 2014 році гвардієць Віталій Маріків з позивним «Італієць», і під нею загинули італійський фоторепортер Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов. У 2017 році Марківа було затримано в Італії за надуманими звинуваченнями у їх вбивстві та засуджено до 24 років позбавлення волі, з них понад три роки він провів за гратами.
«Андреа Рокеллі став першим журналістом і єдиним іноземним, який загинув на російсько-українській війні разом з російським перекладачем. Агресор використав це для потужної інформаційної операції, яка вдарила по Україні та зокрема Віталію. Проте нашій державі вдалося досягти успіху в цій справі та довести невинуватість Віталія. І цю «вежу» ми захищаємо дедалі активніше, позбавляючи ворога змоги отруювати нас. Чому зараз РФ намагається перешкоджати та притягати Віталія до відповідальності? Бо вони отримали дуже потужний удар, і це наша перемога», - сказав Артем Шевченко.
Він додав, що через історію однієї людини показано всіх військовослужбовців, які захищають Україну, а Україна захищає їх.
«Коли мене затримали, єдиним способом повернутися додому було визнати свою провину. Але це означало, що всі обвинувачення ляжуть на Україну. Я відповів, що категорично проти та буду боротися до кінця. У тюрмі мене не полишала надія, бо я був не один. Керівництво держави, дипломати, міністр внутрішніх справ, побратими з Національної гвардії, всі українці всередині країни та діаспора - це був потужний єдиний фронт. Мені сказали: «Ми тебе не залишимо, тримайся». Моє звільнення стало першим результатом спільної боротьби України», - зазначив Віталій Марків.
Командир військової частини 3057 Нацгвардії Олександр Крячко відзначив, що Віталій Марків став уособленням боротьби за свободу і незалежність України: на Майдані, під час бойових дій на Донеччині та під час ув’язнення в Італії.
«Випробування, що випали на долю нашого героя не зламали його дух та об’єднали всю країну в боротьбі за свого захисника. Національна гвардія ніколи не залишить свого військовослужбовця наодинці з бідою», - сказав Олександр Крячко.
Олександр Красовицький, генеральний директор видавництва «Фоліо» (Харків) підкреслив, що важливо зафіксувати цей прецедент в історії. Книгу «Віталій Марків» буде видано чотирма мовами.
«Ми бачимо та маємо донести до всіх, що держава не кидає своїх захисників, а також правдиву інформацію про події, пов’язані зі збройною агресією», - повідомив Олександр Красовицький.
Неспростовні докази невинуватості Віталія Марківа здобула Національна поліція, зокрема слідчі Слов’янська.
Саме Слов’янськ стане наступним містом, де 11 березня відбудеться презентація документального фільму та книги про Віталія Марківа.
Артем Шевченко відзначив, що «справа Марківа» для нього - це особиста історія, бо він познайомився з героєм стрічки в 2014 році, коли працював на Донеччині військовим репортером.
«Є ідея продовжити проєкт щодо висвітлення правдивих подій під час війни на Сході та зняти історію про боротьбу за Маріуполь», - повідомив директор департаменту комунікації МВС.
Найближчий показ документального фільму «Позивний Італієць» відбудеться у День добровольця, 14 березня о 8:40 на ICTV.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео