Нічна їзда та мокрий асфальт: поліція Донеччини нагадує про заходи безпеки на дорозі

8916 ПЕРЕГЛЯДІВ

Безпека на дорозі значною мірою залежить від самих водіїв та пішоходів, їх обережності та дотримання правил дорожнього руху. До вашої уваги – поради від поліції, які допоможуть запобігти аварії, вбережуть життя та здоров’я. Поліцейські також підготували соціальний ролик про дотримання ПДР.
Як їздити вночі. У першу чергу слід перевірити, чи працюють освітлювальні прилади на вашому авто. По-друге, необхідно забезпечити собі огляд – ретельно очистити лобове скло, а також заднє та бічні.
Попри нібито пусті дороги, вночі знижуйте швидкість, оскільки через погану видимість ви можете не встигнути зреагувати на появу перепони. Пам’ятайте «золоте» правило: чим вище швидкість, тим менше у вас можливості оцінити ситуацію на дорозі.
Завчасно перемикайтеся з дальнього світла фар на ближнє: ледь відстань до зустрічної машини складе 150-200 метрів, при наближенні до спуску або підйому. Не чекайте моменту, коли фари вашого авто засліплять водія, що їде назустріч.
Під час обгону у темну пору доби увімкніть ближнє світло фар, переконайтеся в безпеці маневру, а порівнявшись з автомобілем, який обганяєте, необхідно включити дальнє світло, щоб краще оцінити ситуацію на дорозі.
Під час дощу у водія два головних завдання: побачити інших учасників дорожнього руху та дати побачити себе. Увімкніть ближнє світло фар, аби чітко позначити себе на дорозі. Ні в якому разі не обганяйте, різко не повертайте та не гальмуйте.
Дотримуйтеся дистанції, бо на мокрій дорозі зчіпні властивості шин сильно погіршуються, а гальмівний шлях стає чи не на третину довшим. Рухайтеся на безпечній швидкості та пам`ятайте, що під калюжею може ховатися небезпечний провал асфальту.
Якщо їхати дуже важко, то ввімкніть «аварійку» та повільно котіться до найближчої заправки чи узбіччя.
Як не заснути за кермом. Якщо ви помітили у себе ознаки сонливості (часто позіхаєте, не пам’ятаєте останні кілька годин дороги, складно фокусувати увагу) слід негайно зупинити машину.
У цьому випадку припаркуйте автомобіль, вийміть ключ із замка та зачиніть двері. Поспіть не менше 15-20 хвилин або до повного відновлення , і лише потім продовжуйте рух. Так ви захистите себе та інших.
Пристібайтеся! За статистикою, в Україні пристібається кожен третій водій. Половина пасажирів – на передньому сидінні, а от на задньому – лише 12 зі 100.
Пішоходам також необхідно дотримуватися правил безпеки. У темний час доби важливу роль відіграє одяг пішоходів. Так, водій ще за 100-150 метрів побачить світловідбиваючі елементи на одягу чи рюкзаку, а ось темну куртку зможе розгледіти тільки на відстані близько 15 метрів, що може призвести до ДТП. Якщо ви змушені рухатися загальною дорогою, де немає тротуарів, потрібно мати світлий одяг або світловідбиваючі елементи на ньому.
Автомобіль не зупиняється миттєво. Тому вулицю навіть на пішохідному переході потрібно перетинати обережно. Якщо водій вас пропускає, дійдіть до машини та перевірте, чи ніхто його не обганяє. Адже інший водій може подумати, що автомобіль паркується чи зупинився з іншої потреби. Не викочуйте на проїжджу частину візочок з дитиною.
Навчайте своїх дітей правилам дорожнього руху змалечку і подавайте їм позитивний приклад.

Відділ комунікації поліції
Донецької області

Інформаційне агентство «Україна Інформ» 

Інформаційне агентство «Україна Інформ» було засноване у 2018 році. Зараз інформаційне агентство «Україна Інформ» є одним із найбільших інформаційних агентств України, з понад 200 медійними партнерами. Теми, які висвітлює інформаційне агентство починається від політики до суспільного життя всього населення. Наші журналісти та автори новин завжди одними з перших публікують інформацію про те, що відбувається у світі культури та спорту, відвідують Верховну Раду України для того, щоб бути в курсі всіх подій. Кореспонденти інформаційного агентства «Україна Інформ» першими висвітлюють події України та світу. В нас є багато власних відділень на території всієї України. Тож на поталі ви зможете знайти останні події зі світу політики, держави, спорту,  культури, економіки та суспільного й соціального життя українців.

З якими країнами та містами ми співпрацюємо? Інформаційні агентства, що є медійними партнерами «Україна Інформ» розташовані в усіх областях України. Міцно закріпившись в усіх регіонах нашої держави, ми змогли налагодити зв’язки з більшістю країн світу. Тож наші автори новин, які перебувають в кожній із цих країн мають можливість освітлювати усі найважливіші події в усіх сферах життя цих країн. 

Що можна знайти на порталі інформаційного агентства «Україна Інформ»?

Кожного дня на нашому сайті з’являється понад 1000 новин, які висвітлюються з багатьох точок зору. Ми, наші журналісти та автори новин не мають якихось уподобань та викладають інформацію об’єктивно, зображаючи реальну картину нашої держави. Наші публікації часто мають коментарі від очевидців, що робить репортажі максимально правдивими. Також ми постійно зустрічаємось із цікавими особистостями для того, щоб отримати інтерв’ю, яке розкриє таємниці. 

Спектр нашої продукції не обмежується лише репортажами, новинами та інфографікою. Ми займаємось випуском стрічок новин, інформаційних пакетів та вісників. Співпрацюємо не лише з українськими, а й закордонними компаніями. Інформаційне агентство «Україна Інформ» має партнерські стосунки із: електронними та друкованими ЗМІ, теле- та радіокомпаніями України, медіа закордонних країн, владними та бізнес-структурами, посольствами, консульствами та підприємствами. Такий широкий перелік партнерів допомагає інформаційному агентству постійно тримати руку на пульсі. Ми одними з перших дізнаємось про все те, що відбувається в державі та освітлюємо події на нашому порталі.

Що особливого в інформаційному агентстві «Україна Інформ»?

Інформаційне агентство «Україна Інформ» має власний прес-центр, який займається організацією усіх заходів. Наші прес-конференції, брифінги, громадські слухання, інтернет-конференції, телемости, презентації, семінари, виставки, можуть проводитись за участю спікерів з інших країн в режимі телемосту. Не рідкими гостями нашого агентства є перші особи держави. Ми часто беремо інтерв’ю в політиків та спортсменів, розкриваємо сутність постанов Міністерств України за допомогою коментарів самих міністрів. Часто запрошуємо до себе, або приймаємо запрошення письменників, артистів зірок шоу-бізнесу, релігійних та громадських діячів та науковців. 

Інформаційне агентство має договори з понад 500 телеканалами України та світу з метою обміну відео контентом. Також УКРАЇНА ІНФОРМ є розробником широкого спектра технологічної продукції для телеканалів, інформаційних агентств, інформаційних сайтів та підприємств, зокрема веб-порталів будь-якого дизайну та складності, сео-просування по пошуковим системам, програм для відео монтажу, стрімінгових сервісів, мобільних додатків, новітніх плейаутів та архіваторів.

Інформаційне агентство «Україна Інформ» пише для людей, тому всі наші новини не мають суб’єктивної оцінки. Ми передаємо лише об’єктивні факти із політичного та суспільного життя України. Наше інформаційне агентство намагається діяти, реалізовуючи принципи свободи інформації. Але навіть дотримуючись такої політики ми не викривлюємо факти, а розкриваємо їх такими, якими вони є.   

 

Мої відео