Унікальна лабораторія з’явилася у Харківському університеті міського господарства

Сьогодні за участю голови Харківської обласної ради Сергія Чернова на базі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова відкрито навчально-наукову лабораторію «Paint. Varnish. Coating-Laboratory», аналогів якої немає у жодному закладі вищої освіти та промисловому підприємстві України. Це стало можливим завдяки співпраці університету із компанією «Трест Житлобуд-1».

Лабораторію «Paint. Varnish. Coating-Laboratory» створено з метою запровадження дуальної форми освіти та формування ключових компетентностей випускників відповідно до освітньої програми підготовки фахівців у галузі створення композиційних матеріалів для будівництва, промисловості та дизайну.

Як підкреслив ректор університету Володимир Бабаєв, «цього року це вже друга лабораторія у виші, яка є унікальною за своїм функціональним призначенням та європейським науково-дослідним і випробувальним обладнанням. Аналогів цій лабораторії у жодному закладі вищої освіти та промисловому підприємстві України немає».

«PVC Lab» оснащено найсучаснішим інструментарієм, який дозволяє проводити аналіз вихідної сировини, одержувати покриття заданої товщини, проводити вимірювання різних властивостей композиційних матеріалів та покриттів з таких сегментів композиційних матеріалів, як архітектурно-декоративні, індустріальні та авторемонтні фарби.

Голова обласної ради Сергій Чернов привітав університет із тим, що він розвивається, запроваджуючи інноваційні технології, що дозволяють краще й ефективніше засвоювати матеріал, формує ключові компетентності, випускаючи фахових технологів, які сьогодні дуже цінуються та вкрай потрібні для виробничого процесу. Також лабораторія значно розширює можливості для науково-дослідної діяльності.

«Лакофарбова промисловість України є надійним та стабільним сектором вітчизняної хімічної промисловості, роблячи значний внесок в економіку держави, який експерти сьогодні оцінюють майже в 1 млрд доларів США на рік. Тобто, ми досягли рівня забезпечення потреби внутрішнього ринку продукцією власного виробництва більше, ніж на 80% , – підкреслює голова обласної ради. – Таким чином, можна стверджувати, що українські виробники лакофарбової промисловості відповідають сучасним світовим та європейським тенденціям і це, безпосередньо, заслуги не тільки виробників, а й науковців, в тому числі викладачів університету імені О. М. Бекетова».

Діяльність лабораторії «PVC Lab» дозволить не тільки вирішувати задачі з сертифікації лакофарбової продукції, аналізу та корегування рецептур лакофарбових матеріалів з метою ресурсо- та енергозбереження, розробки нових, в тому числі «smart-» фарб та лаків, а й буде також підгрунтям освітньої діяльності з метою підготовки фахівців, що будуть готові до практичної творчої діяльності для вирішення широкого спектру задач у галузі технології композиційних матеріалів та покриттів в будівництві, промисловості та дизайні.

Сергій Чернов також зауважив, що Харківщина завжди славилася незамінними людьми, які переорієнтовують освітні програми, сполучаючи їх з бізнесом, задля досягнення максимального ефекту та вигоди для всіх сторін.

«Зичу університету ім. О.М.Бекетова завжди тримати лідерські позиції у підготовці кадрів для лакофарбової та інших галузей України», – сказав Сергій Чернов.

Тегі: #чернов #харків #регіон #обласнарада #університет #лабораторія
АКТИВАТОР РОСТУ PROVEOSTAR - ЛІДЕР АГРАРНОГО РИНКУ УКРАЇНИ!
В інформаційному агентстві Україна Інформ, у передачі «Інвестиції в Україну» відбулося обговорення на тему «Як впливає сільське господарство на економічний...
Інформаційне агентство УКРАЇНА ІНФОРМ
Телеміст в студії Україна Інформ, це позитивна репутація Вашої компанії та її перших осіб, дозволить з меншими витратами досягати бізнес-цілей, запобігати або зменшувати наслідки...
"Чесні вибори" кандидатам у народні депутати України та спостерігачам
"Чесні вибори" кандидатам у народні депутати України та спостерігачам    
Військові, правоохоронці та науковці обговорили важливість дотримання прав людини у зоні проведення ООС
Це стало головною темою регіонального круглого столу, який відбувся сьогодні, 12 липня, в адмінбудівлі обласного главку поліції. У заході взяли участь представники усіх...
ПРИРОДА АТАКУЄ. В ІТАЛІЇ ВИПАВ ГРАД РОЗМІРОМ ІЗ ЯБЛУКО
  Сьогодні, 10 липня, мешканці Італії могли спостерігати бомбардування градом небувалого розміру. Люди викладають у соціальні мережі фото крижані кульки розміром із...