Остерігайтеся підозрілих номерів
Днями раніше ми розповідали, як під виглядом банківських працівників аферисти обікрали пенсіонерку, тепер настав час поділитися історією про те, як псевдо-оператори намагаються обікрасти людей.
Днями раніше ми розповідали, як під виглядом банківських працівників аферисти обікрали пенсіонерку, тепер настав час поділитися історією про те, як псевдо-оператори намагаються обікрасти людей.
Якщо вам дзвонять і представляються працівниками банку, в якому ви тримаєте картку – не слід одразу вірити незнайомцю. Вам ймовірніше за все телефонують просто-на просто аферисти.
«Мені подзвонили з дивного номеру, точніше сумнівним був код «056». Зазвичай з такого номеру телефонували з Приват банку», - розповідає Олена, постраждала.
«Вони сказали, що є представниками, назвали моє ім’я і спитали чи чекаю я переводу грошей. До речі, саме в той день дзвонив мені чоловік і спитав чи можна купити пульт. Я просто продаю старі речі через Інтернет. Коли мені зателефонували з банку – одразу почали питати, який в мене залишок на картці. Я, звісно спитала, навіщо. «Заблокуємо картку», - відповіли мені. А у голові одразу проскочило, що не можуть так просто з банку телефонувати і питати кількість грошей залишку/надходження. Після абсолютно беззмістовних 10 хвилин виявлення, нащо консультанту, який до речі не представився мені, ці дані. З другого боку лінії – сказали, що мою картку буде заблоковано і відновити неможливо», - поділилася історією жінка.
Консультанти банку застерігають, що самі працівники не можуть дзвонити і питати якісь персональні дані, включаючи номер картки і залишок коштів на ній.
«У нас навіть у правилах безпеки користувача під пунктом 5 написано, що не можна повідомляти свої дані, ким би не називалися люди, що телефонують. Більше того, у вихідні дні ми не здійснюємо планові дзвінки своїм клієнтам», - попереджає Олександр Шульга, оператор «Приват банку». Знати – значить перемагати. Не повідомляйте зловмисникам своїх даних.