У Дніпрі спостерігають за понад 60 особами, що повернулися з країн, де є спалах коронавірусу

У Дніпрі спостерігають за понад 60 особами, що повернулися з країн, де є спалах коронавірусу
229744 ПЕРЕГЛЯДІВ

Тих, хто повертається з різних країн світу, закликають сповістити про це свого сімейного лікаря. Протягом двох тижнів щодня він телефонуватиме і запитуватиме про стан здоров’я. Про це під час брифінгу 18 березня повідомила медична директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Надія Сальник.

За її словами, офіційно зареєстрованих випадків коронавірусної інфекції у місті немає. У місті лікарі проводять медичне спостереження осіб, які повертаються з країн, де є спалах коронавірусної інфекції. Нині вже є випадки, коли термін нагляду за такими людьми закінчився, вони не мають проблем зі здоров’ям. Водночас, є й ті, які наразі під спостереженням лікарів. Нині їх у місті – понад 60.

«Щодня до Дніпра повертаються наші співвітчизники з-за кордону. Але це не означає, що вони усі заражені. Люди щороку хворіють на ГРВІ, грип, і, на жаль, мають такі ускладнення як пневмонія. У той же час є госпіталізовані в інфекційне відділення люди з підозрою на розвиток коронавірусної інфекції. Вони усі обстежені і очікують результатів з київської лабораторії», – сказала Надія Сальник.

Директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 нагадала про головні правила поведінки під час карантину. Без нагальної потреби не спілкуватись з великою кількістю людей. Водночас, якщо немає такої змоги — дистанціюйтесь від кашливих або людей, які чхають поряд. Вітаємось без обіймів і поцілунків. Миємо руки з милом, оброблюємо їх антисептиком. Не торкаємося обличчя, очей брудними руками. Готуємо ретельно їжу. Провітрюємо помешкання та проводимо вологе прибирання. Якщо раптом захворіли, нікуди не йдіть – телефонуйте своєму лікареві.

Мої відео